"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Podaruj serce za serce! 2019/2020 PDF Drukuj Email
Pierwszego, drugiego i trzeciego marca 2020r. trwać będzie szkolna KWESTA na rzecz Fundacji "Pomóż Im" w Białymstoku. Hasło tej akcji brzmi: "PODARUJ SERCE ZA SERCE". Uczniowie naszej szkoły wykonali serduszka - barwne, błyszczące, mieniące się tęczowymi kolorami. Będą to podziękowania wszystkim DARCZYŃCOM biorącym udział w naszej serduszkowej kweście. Za ofiarowaną kwotę - wrzuconą do puszki, każdy otrzyma serduszko :) Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji!

Organizatorzy: Marzena Dęby, Ewa Gutowska


 
Podaruj serce za serce! PDF Drukuj Email

 
Podziekowania PDF Drukuj Email

 
Swiateczne warsztaty 2019 PDF Drukuj Email

Dnia 9 grudnia odbyły się w klasie 1a świąteczne warsztaty plastyczne z udziałem uczniów i ich rodziców. Uczestnicy warsztatów wykonywali ozdoby świąteczne, stroiki, bombki z przeznaczeniem na szkolny kiermasz bożonarodzeniowy. Dochód ze sprzedaży tych ozdób zostanie przekazany na konto Fundacji "Pomóż Im" w Białymstoku. Wspólna (jakże przyjemna)  praca na rzecz osób potrzebujących, sprawiła wszystkim radość i dała wiele satysfakcji. UCZNIOWIE KLASY 1a cieszą się, że mogą być WOLONTARIUSZAMI, PONIEWAŻ LUBIĄ I CHCĄ POMAGAĆ!


 
Kiermasz bozonarodzeniowy 2019 PDF Drukuj Email
Szkolny Klub Wolontariusza ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA ŚWIĄTECZNEGO KIERMASZU I DOKONANIA ZAKUPÓW NA SZCZYTNY CEL!!!

Czekamy na WSZYSTKICH TYCH, KTÓRZY CHCĄ I LUBIĄ POMAGAĆ!

Przypominamy, iż CAŁKOWITY DOCHÓD ze sprzedaży ozdób TRAFI NA KONTO FUNDACJI "POMÓŻ IM" W BIAŁYMSTOKU.

 
Miedzynarodowy Dzien Wolontariusza 2019 PDF Drukuj Email

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji, w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez kl. 1a i 4a. Widzowie mogli dowiedzieć się, jakie cechy charakteru powinien posiadać wolontariusz i na czym polega jego praca. Mieli także okazję poznać działalność Szkolnego Klubu Wolontariusza, a także przeżyć niezwykłe chwile wzruszenia i refleksji.

 
Paczka dla dzieciaka na swieta od strazaka 2019 PDF Drukuj Email

21 listopada 2019 r uczniowie naszej szkoły uroczyście przekazali dary zebrane w ramach akcji "Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka". Akcja została zorganizowana przy współpracy rodziców naszych uczniów Państwa Karwowskich z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szerenosach oraz uczniów klas 6c wraz z wychowawczynią p. Dorotą Skorupską. Strażacy uczestniczący w wydarzeniu zorganizowali naszym uczniom pokaz sprzętu strażackiego, udzielania pierwszej pomocy.


Zapraszamy do obejrzenia relacji w TVP 3 Białystok


 
Spotkanie z pracownikiem fundacji PDF Drukuj Email

Wolontariusz przez duże W!

26 listopada 2019 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie klas pierwszych z Panią DOMINIKĄ CHIMKOWSKĄ - pracownikiem Fundacji "Pomóż Im". Jego celem było poznanie i zrozumienie takich pojęć jak: wolontariusz, fundacja, hospicjum. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, dzięki któremu poznali przygody pszczółki Malinki i pewnego żonkila. Dowiedzieli się, że ŻONKIL jest światowym SYMBOLEM NADZIELI. Natomiast WOLONTARIUSZ to ktoś, kto LUBI I CHCE POMAGAĆ, a W ZAMIAN NIE OCZEKUJE ZAPŁATY. Uczniowie klas pierwszych zrozumieli, iż mogą być wolontariuszami. Wystarczy, że będą pomagać innym, wspierać się wzajemnie, bawić się z innymi, pocieszać - gdy komuś źle i smutno. Mogą brać też udział w charytatywnych akcjach organizowanych na terenie naszej szkoły.

 
Szlachetna Paczka 2019 PDF Drukuj Email

 

Razem zmieniamy świat na lepsze!

Dołącz do akcji charytatywnej i podaruj trochę świąt potrzebującym! Prosimy wszystkich chętnych
o wielkim sercu o wsparcie akcji Szlachetna Paczka. Każda pomoc ma znaczenie!  Dary będą zbierane do 5 grudnia przez szkolnych koordynatorów akcji: Joannę Ostaszewską - Samojło i Justynę Czerepską (zbiórka w  gabinecie pedagoga- 202 oraz sali 109).

Prosimy o zapoznanie się z potrzebami  Pani Katarzyny. Jeśli zdecydujecie Państwo o chęci zakupu takich rzeczy jak: masażer do stóp, garnki, patelnia, naczynie żaroodporne, piżama bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z koordynatorami akcji  p. Justyną  Czerepską  lub p. Joanną Ostaszewską – Samojło poprzez dziennik internetowy, w celu uniknięcia powielania zakupów!

Zwracamy się z prośbą, aby przekazywane dary były wyłącznie nowe!

Jeśli natomiast macie Państwo życzenie przekazać pieniądze to prosimy o wpłaty do koordynatorów, którzy zakupią brakujące rzeczy.

 

Więcej…
 
Pola Nadziei 2019/2020 PDF Drukuj Email

POLA NADZIEI

Na przełomie października i listopada 2019r. klasa 1a i 2b sadziła żonkile - światowy symbol NADZIEI. Tym samym nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii POLA NADZIEI, której organizatorem jest Fundacja POMÓŻ IM. Żonkile, gdy zakwitną wezmą udział w "Żonkilowej kweście" na rzecz Fundacji, która wspiera i pomaga dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe.


 
Miesiac dobroczynnosci PDF Drukuj Email

 
Miedzynarodowy Dzien Bialej Laski PDF Drukuj Email

Dnia 15 września 2019r. odbył się w naszej szkole apel przygotowany przez szkolny klub wolontariusza. Zorganizowany został z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski tj. Dnia Osób Niewidomych i Niedowidzących. Gośćmi honorowymi spotkania były osoby niewidome - Pani Barbara Szymańska - wiceprezes Fundacji Audiodeskrypcja oraz Pan Tomasz Strzymiński. W przedstawieniu przygotowanym specjalnie na tę uroczystość, wzięli udział uczniowie z następujących klas: 1a, 2b, 4a, 5c, 7b. Zaprezentowali oni fragment utworu literackiego Bolesława Prusa pt.: "Katarynka". Apel poruszył nie tylko serca i myśli uczniów, ale wzruszył do łez także naszych gości. Pani Brbara wraz z panem Tomaszem opowiedzieli o tym, w jaki sposób biała laska i wiele innych przedmiotów pomaga im w codziennym życiu. Uczniowie mieli okazję spróbować poruszania się przy jej użyciu. Okazało się, że jest to trudne i jak na początek - skomplikowane.

Tego dnia uczniowie zrozumieli, że są wokół nich ludzie, którzy czekają na naszą pomoc - dobre słowo, serdeczny  uśmiech, czy przyjazne podanie ręki. Wiedzą, że każdy z nich, już dziś może być WOLONTARIUSZEM - KIMŚ WYJĄTKOWYM, KIMŚ KTO LUBI I CHCE POMAGAĆ INNYM!


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 7