"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Odpowiedzialność prawna nieletnich - profilaktyka uniwersalna PDF Drukuj Email

W dniu 8 i 9  listopada 2018r  odbyły się zajęcia prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej na temat "Odpowiedzialność prawna nieletnich". Skierowane były one do uczniów klas szóstych.

 
Uwaga na obcych - profilaktyka uniwersalna PDF Drukuj Email

W dniu 8 listopada 2018r  odbyły się zajęcia prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej na temat "Uwaga na obcych". Skierowane były one do uczniów klas pierwszych.

 
Zebrania 13 listopada 2018 PDF Drukuj Email

Zapraszamy na prelekcję

prowadzoną przez psychologa
Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej nr 2 w Białymstoku
p. mgr Joannę Wołosowicz

pt. „Jak radzić sobie z problemami okresu dorastania,
z uwzględnieniem uzależnienia od Internetu, telefonu, mediów społecznościowych”


termin: 13 listopada 2018r. o godz. 16.00
miejsce: sala 106


Drogi Rodzicu przyjdź, jeśli Twoje dziecko:

• według Ciebie nadużywa smartfona i Internetu, wchodzi na strony niestosowne do jego wieku,
• ma trudności z samokontrolą dotyczącą powstrzymania się od włączenia przeglądarki internetowej, komputera, sprawdzenia poczty, włączenia gry, używania telefonu,
• ma złe samopoczucie wywołane brakiem dostępu do Internetu, telefonu,
• utraciło inne, dotychczasowe zainteresowania,
• wywołuje awantury i kłótnie, związane z chęcią korzystania z Internetu, telefonu itp.


Po prelekcji zebrania z wychowawcami. Zapraszamy:-)

 
Informacja o swiadczeniach pomocy materialnej PDF Drukuj Email

Informujemy, że TUTAJ znajdują się informacje dotyczące świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym - stypendium szkolne.  Pliki do pobrania TUTAJ

TUTAJ znajdują się informacje dotyczące świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym - zasiłek szkolny. Pliki do pobrania TUTAJ

 
Bezplatne przejazdy PDF Drukuj Email

W związku z wejściem w życie uchwały Rady Miasta Białystok Nr L/767/18 z 21 maja 2018r., informujemy, że uprawnienia do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami transportu zbiorowego komunikacji miejskiej uczniów klas szkół podstawowych zamieszkujących na terenie Miasta Białystok, przysługują na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

 
Poradnik bezpiecznego wypoczynku PDF Drukuj Email

Drodzy Rodzice, zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla całej rodziny. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

 

Przypominamy też adres strony www.wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.


 
A jak autyzm 2017/2018 PDF Drukuj Email

W tym roku szkolnym włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. We wtorek 17 kwietnia 2018 królował w szkole kolor niebieski. Pani Basia Białowieżec poprowadziła warsztaty profilaktyczne. W dniach 19 oraz 24 kwietnia gościliśmy Wolontariuszy Fundacji A jak ..., którzy spotkali się z młodzieżą i dziećmi z młodszych klas. Serdecznie dziękujemy!

 
Cyberbezpieczni DBI 2018 PDF Drukuj Email

W dniu 9 marca 2018 roku odbył się turniej "Cyberbezpieczni" podsumowujący cykl działań podjętych w szkole z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. W zmaganiach uczestniczyły drużyny z klas 4-5. Uczniowie obejrzeli prezentację podsumowującą tematykę tegorocznej edycji "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Zadania konkursowe dotyczyły zagadnień z dziedziny profilaktyki, netykiety a także programowania. Uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Wyniki szkolnego konkursu "Bezpieczny Internet" zorganizowanego w tegorocznej edycji DBI, w kategorii pracy plastycznej, opublikowane są na blogu świetlicy, natomiast wyniki z kategorii prezentacja oraz plakat na blogu Fani IT.

 

 
Huston, mamy problem 9.03.2018 PDF Drukuj Email

W dniu 9 marca 2018 roku uczniowie klas VI i VII oglądali spektakl profilaktyczny pt. "Huston, mamy problem!". Fabuła spektaklu, to opowiedziana młodzieżowym językiem historia trzynastoletniego Szymona, który zmagając się z typowymi dla młodego człowieka problemami, próbuje się odnaleźć w otaczającym go świecie. Spektakl, wykorzystując elementy teatru ilustrowanego, animacje, najnowsze multimedia, porusza wiele kwestii ważnych dla współczesnych nastolatków. Przedstawienie stawia kilka istotnych pytań, na które warto, by nauczyciele wraz z uczniami poszukali wspólnie odpowiedzi. Houston, mamy problem! dotyka niezwykle istotnego problemu, tematu, jakim jest komunikacja międzypokoleniowa. Od zawsze trudna, a w dzisiejszych czasach szczególnie wymagająca. Zwłaszcza dziś, w dobie operowania skrótem, kultury komunikacji sieci, młodzież coraz częściej ucieka w świat wirtualny, multimedialny. Zjawisko zaniku potrzeb wśród pokolenia 13+ potrzeb doświadczania bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, zdaje się tylko pogłębiać tę barierę. Pojawiają się też problem budowania I wzmacniania własnej tożsamości, brak zrozumienia, zbywania wzajemnych potrzeb, braku uważności oraz otwartości na drugiego człowieka. Jedyne relacje międzyludzkie, jakie się budują, oparte są na nieustannym porównywaniu się z innymi: czy jestem wystarczająco wartościowy? Czy jestem dostatecznie fajny, by być akceptowanym? Dlaczego nikt mnie nie rozumie?(informacja ze źródeł Fundacji Form Art).

 
Znajdz wlasciwe rozwiazanie - program profilaktyczny 2017/2018 PDF Drukuj Email

W II półroczu roku szkolnego 2017/2018, wśród uczniów klas VII, realizowany jest program: „ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”

CEL GŁÓWNY:

Zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej.

ODPOWIEDZIALNI ZA REALIZACJĘ PROGRAMU:

Joanna Ostaszewska- Samojło (szkolny koordynator)

Edyta Klimuszko (nauczyciel biologii)

OPIS PROGRAMU:

Program „Znajdź Właściwe Rozwiązanie” to program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas starszych szkół podstawowych. Program ma charakter profilaktyczny i stanowi trzecie ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej adresowanych do dzieci i młodzieży, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji i realizowanych w szerokim partnerstwie lokalnym. Realizacja programu zmierza do realizacji zamierzonych celów szczegółowych:

- zwiększenia wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego

- kształtowania umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich

- Kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

 
Prelekcja dla rodziców i nauczycieli 6.03.2018 PDF Drukuj Email

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na pierwsze konsultacje w drugim półroczu w dniu 6.03.18 o godz. 17.00, które w tym miesiącu rozpoczną się prelekcją na temat:"Jak motywować dziecko do nauki?" prowadzoną przez p. Joannę Wołosowicz z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Białymstoku. Indywidualne spotkania z nauczycielami rozpoczną się po prelekcji.

 
Białostocka Akademia Rodziny 18 stycznia 2018 PDF Drukuj Email

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w wykładzie nt. "Samobójstwo. Jak rozpoznać i zapobiec...", który odbędzie się 18 stycznia 2018 o godz. 17.00 w Białostockiej Akademii Rodziny przy ul Ciepłej 32, sala 32, III piętro.

Wykład prowadzony będzie przez lekarza psychiatrę i skierowany jest do rodziców i pedagogów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 12