Zamiast klapsa PDF Drukuj Email

Film "Zamiast klapsa" w sposób przyjazny prezentuje, jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami małych dzieci. Rodzice mogą dowiedzieć się, jak nie stracić panowania nad sobą, gdy dziecko zachowuje się niezgodnie z ich oczekiwaniami oraz jak się komunikować. KLIKNIJ TUTAJ

Wzmacnianie motywacji u dzieci PDF Drukuj Email

Informacje dla rodziców na temat wzmacniania motywacji do nauki u dzieci. KLIKNIJ TUTAJ

Odrabianie lekcji - pomagać czy nie - wskazówki: KLIKNIJ TUTAJ

Zapobieganie samobojstwom dzieci i mlodziezy PDF Drukuj Email

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem Zapobieganie samobójstwom dzieci i młodzieży. KLIKNIJ TUTAJ

Zasady korzystania z boiska PDF Drukuj Email

Od 20 maja 2020, decyzją Prezydenta Miasta Białegostoku, zostały wydłużone godziny otwarcia boisk: 10.00-22.00.

W związku z otwarciem dostępu do boiska zamieszczamy zasady korzystania w okresie epidemicznym.

PLIK TUTAJ

Depresja u dzieci i mlodziezy - co powinno niepokoic? PDF Drukuj Email

Depresja u dzieci i młodzieży – co powinno nas niepokoić?
ARTYKUŁ TUTAJ

W języku potocznym często używamy, a może nawet nadużywamy słowa „depresja”. Mówimy: „chyba mam depresję”, „co za depresyjna pogoda”, „nie bądź taki depresyjny”. Zazwyczaj, kiedy tak mówimy, myślimy o naszej reakcji na jakieś trudne wydarzenia, które wywołało w nas smutek, przygnębienie, gorsze samopoczucie, żal czy frustrację. Używanie w życiu codziennym terminu „depresja” nie ma nic wspólnego z faktyczną definicją tego słowa. Za to może doprowadzić do lekceważenia objawów tej prawdziwej. Dlatego warto znać jej objawy, przyczyny i wiedzieć, gdzie można szukać pomocy.

Jak zapanowac nad emocjami PDF Drukuj Email

JAK ZAPANOWAĆ NAD EMOCJAMI DZIECKA

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza do przeczytania artykułu „Jak zapanować nad emocjami dziecka” autorstwa Pani Krystyny Nowak - licencjonowanego trenera TSR

#zostańwdomu z Dobromisiem PDF Drukuj Email

#zostańwdomu z Dobromisiem

Zachęcamy do udziału w akcji informacyjno - edukacyjnej uczniów klas I-III   KLIKNIJ TUTAJ

Przygotowane zostały dzieciom bajki edukacyjne, które obrazują zagrożenia wynikające z niewłaściwego lub nieostrożnego zachowania w domu. Obejrzyjcie bajkę z dziećmi, wykonajcie pracę plastyczną, komiks, plakat, kolaż, ukazując jak bohater bajki powinien poprawnie się zachować. Sfotografujcie swoje prace i wyślijcie do nas na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Dziennik z czasow kwarantanny PDF Drukuj Email

Za pośrednictwem opiekunów, uczniom klas młodszych udostępniamy- "Dziennik z czasu kwarantanny". Jest to  narzędzie, które ma pomóc dzieciom wyrazić to, co czują i myślą w związku z aktualną sytuacją. Ekspresja własnych przeżyć w formie pamiętnika, rysunki, wklejane zdjęcia pozwolą w bezpieczny sposób wyrazić to, z czym dziecko się zmaga. Nazwanie i opisanie emocji jest pierwszym, niezwykle ważnym krokiem w radzeniu sobie z nimi. Każda z kart pracy może stać się inspiracją do rozmowy o ważnych dla dzieci i rodziców sprawach - rozmowy, ale też wspólnych działań, które pomogą uporać się z poczuciem frustracji, niepewności czy żalu. Zachęcam do przeglądania zdjęć, wspominania, telefonu do ukochanej babci czy przyjaciół, do zabaw związanych z zainteresowaniami członków rodziny. To wszystko wzmacnia relację między członkami rodziny, a ona jest największym zasobem. Zasobem który wspiera rodzinę w radzeniu sobie z wyzwaniami codziennego życia, nawet jeśli są tak nieoczekiwane i globalne jak to, którego doświadczamy obecnie.

POBIERZ TUTAJ

Pomoc psychologiczna email PDF Drukuj Email

Jak pomoc dziecku radzic ze stresem PDF Drukuj Email

Poradnik "Jak pomóc dziecku radzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami w czasie epidemii"  KLIKNIJ TUTAJ