"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Wydarzenia
Brak opiekuna na przejsciu PDF Drukuj Email

W związku z nieobecnością opiekuna na przejściu dla pieszych na ul. Produkcyjnej prosimy zachować ostrożność.

 
Dzień Ziemi 2020/2021 PDF Drukuj Email

Z okazji Dnia Ziemi koło teatralne przygotowało inscenizację pt. "Ratujmy matkę ziemię" o tematyce ekologicznej. Zapraszamy do obejrzenia.

Zapraszamy też do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez Mały Samorząd Uczniowski.

 
Organizacja nauki od 26 kwietnia 2021 PDF Drukuj Email

Od 26 kwietnia do 2 maja 2021r klasy 1-3 przechodzą w tryb nauki hybrydowej. Klasy 4-8 kontynuują tryb nauki zdalnej.

System tzw. hybrydowy, zgodnie z rozporządzeniem MEiN, polega na prowadzeniu zajęć w taki sposób, że nie więcej niż 50% uczniów klas I–III szkoły podstawowej realizuje te zajęcia w szkole podstawowej oraz co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Jednocześnie nadal przewiduje się, że świetlice w szkołach  będą funkcjonowały dla dzieci rodziców uprawnionych do zapewnienia im opieki i nauki na terenie szkoły, na dotychczasowych zasadach. Ponadto, opieką świetlicową zostaną objęte również dzieci, które w danym dniu realizują zajęcia na terenie szkoły w związku z nauczaniem w systemie tzw. hybrydowym, o ile rodzice zawnioskują o objęcie ich dzieci opieką.

W dniach 26-28 kwiecień 2021r, w naszej szkole, przyjęto następującą organizację.

W poniedziałek, 26 kwietnia 2021, w trybie stacjonarnym będą uczyły się klasy pierwsze. Pozostałe klasy w trybie zdalnym.

We wtorek, 27 kwietnia 2021, w trybie stacjonarnym będą uczyły się klasy drugie. Pozostałe klasy w trybie zdalnym.

We środę, 28 kwietnia 2021, w trybie stacjonarnym będą uczyły się klasy trzecie.  Pozostałe klasy w trybie zdalnym.

Informacje na temat planu zajęć w tych dniach wychowawcy przekażą poprzez dziennik elektroniczny.

Podczas nauki stacjonarnej nie będzie żywienia uczniów. Prosimy o zadbanie, aby dziecko miało prowiant na czas pobytu w szkole.

 

Szanowni Państwo, od 26 kwietnia do 2 maja 2021r klasy 1-3 przechodzą w tryb nauki hybrydowej.
System tzw. hybrydowy, zgodnie z rozporządzeniem MEiN, polega na prowadzeniu zajęć w taki sposób, że nie więcej niż 50% uczniów klas I–III szkoły podstawowej realizuje te zajęcia w szkole podstawowej oraz co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Jednocześnie nadal przewiduje się, że świetlice w szkołach  będą funkcjonowały dla dzieci rodziców uprawnionych do zapewnienia im opieki i nauki na terenie szkoły, na dotychczasowych zasadach. Ponadto, opieką świetlicową zostaną objęte również dzieci, które w danym dniu realizują zajęcia na terenie szkoły w związku z nauczaniem w systemie tzw. hybrydowym, o ile rodzice zawnioskują o objęcie ich dzieci opieką.

W dniach 26-28 kwiecień 2021r, w naszej szkole, przyjęto następującą organizację.

W poniedziałek, 26 kwietnia 2021, w trybie stacjonarnym będą uczyły się klasy pierwsze. Pozostałe klasy w trybie zdalnym.
We wtorek, 27 kwietnia 2021, w trybie stacjonarnym będą uczyły się klasy drugie. Pozostałe klasy w trybie zdalnym.
We środę, 28 kwietnia 2021, w trybie stacjonarnym będą uczyły się klasy trzecie.  Pozostałe klasy w trybie zdalnym.
Dzisiaj w godzinach popołudniowych wychowawcy przekażą informacje na temat planu zajęć w tych dniach.

Podczas nauki stacjonarnej nie będzie żywienia uczniów. Prosimy o zadbanie, aby dziecko miało prowiant na czas pobytu w szkole.

Rodzice, którzy są uprawnieni mogą wnioskować o zorganizowanie opieki dzieciom  świetlicy. Odpowiednie druki prześlą wychowawcy. Prosimy o odesłanie wypełnionych wniosków do wychowawców do soboty do godz. 15.00

Gdyby tryb nauki hybrydowej został przedłużony, w podobny sposób zorganizujemy nauczanie w dniach 5-7 maja 2021.
We środę 5 maja 2021, w trybie stacjonarnym będą uczyły się klasy trzecie. Pozostałe klasy w trybie zdalnym.
We czwartek 6 maja 2021, w trybie stacjonarnym będą uczyły się klasy drugie. Pozostałe klasy w trybie zdalnym.
W piątek, 7 maja 2021, w trybie stacjonarnym  będą uczyły się klasy pierwsze. Pozostałe klasy w trybie zdalnym.

Z poważaniem
Małgorzata Woroszyło
 
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja 2020/2021 PDF Drukuj Email

Święto Narodowe Trzeciego Maja


3 maja 1791 roku została uchwalona pierwsza w Europie i druga na świecie Konstytucja. Uchwalili ją Polacy, a w tym roku świętujemy 230. rocznicę tego ważnego wydarzenia.


Z tej okazji zapraszamy WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW z klas IV – VIII do udziału w  Szkolnym  Konkursie na  Najciekawszą  Prezentację  Multimedialną o Konstytucji 3 Maja.


Zapraszamy także WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW z klas IV – VIII do udziału w  Szkolnym Konkursie Wiedzy o Konstytucji 3 Maja który odbędzie się na Google Forms w środę 28 kwietnia 2021 roku o godzinie 13:30.


Szczegóły dotyczące konkursów TUTAJ


Strony, na które warto zajrzeć – mogą się przydać podczas konkursów:

https://www.youtube.com/watch?v=wCsmTBkxy5I - Konstytucja 3 maja - historia prosto z Zamku

https://www.youtube.com/watch?v=_EjUJZPd2tk - Jan Matejko "Konstytucja 3 maja 1791 roku" | Animacja

https://epodreczniki.pl/a/konstytucja-3-maja/D14citlTB

https://muzhp.pl/pl/e/1140/uchwalenie-konstytucji-3-maja

 
KANGUR 2021 PDF Drukuj Email

 

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole konkurs KANGUR odbędzie się w wersji stacjonarnej. W dniu 22 kwietnia 2021 (czwartek) zbiórka o godz. 8:40

 

Informacje organizacyjne

We czwartek przychodzimy do szkoły o godz. 8:40 i niezwłocznie wchodzimy do sal. Konkurs zaczyna się o godz. 9:00  Nie trzeba mieć obuwia na zmianę!

Uczeń może mieć długopis piszący kolorem czarnym lub niebieskim (nie można używać długopisów ścieralnych), można mieć przy sobie dodatkowo przyrządy  geometryczne i czyste kartki na brudnopis.

Zapoznaj się z poniższą tabelą dotyczącą wchodzenia do szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego:

Wejście

Klasy

Sale

(listy uczniów na drzwiach)

Główne

1A, 1B, 1C, 2A, 2C, 3C, 4C

205, 206, 207, 208

Od szczytu (naprzeciw wiat rowerowych)

4A, 4B, 7B, 7C

110, 111

2B, 3A, 3B

209, 210, 211

Od boiska (łącznik)

5A, 6A, 6B, 6C, 6E, 7B, 7C, 7D, 8A, 8B

106, 107, 108

Po zakończonym konkursie (około 10:15 – konkurs trwa 75 min, a wyjść z sali najwcześniej można po 60 min) udajecie się od razu do domu.

 

Życzymy powodzenia na konkursie!

 
Dobre rady na elektroodpady 2020/2021 PDF Drukuj Email

DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY - ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE

XII edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego organizowanego przez AURAEKO Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego  i Elektronicznego S. A.

22 kwietnia 2021 - czwartek - organizujemy "ZBIÓKĘ ELEKTROŚMIECI".

W godzinach od 12.00 do 17.00 na parkingu przy budynku SP 16, będzie stał oznakowany samochód, do którego będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny (zasilany prądem) i elektroniczny (zasilany bateriami). Im więcej dostarczonego sprzętu tym więcej punktów dla naszej szkoły w konkursie. Zapraszamy do udziału w zbiórce: p. Katarzyna Silwon wraz z zespołem "Elektryczna Piątka".

 
Nauka zdalna od 10 kwietnia 2021 PDF Drukuj Email

Od 10 kwietnia 2021  kontynuowany jest system edukacji tryb C - zdalny dla klas 1-3 oraz dla klas 4-8. Jednocześnie szkoła zapewnia opiekę dla dzieci osób uprawnionych  w godzinach 7.00-16.00. W ramach tej opieki uczniowie mają zapewnioną naukę zdalną.

Pomoc psychologa i pedagoga w naszej szkole jest dostępna przez cały czas nauki zdalnej w godzinach pracy tych osób. Kontakt z paniami jest przez Vulcan, Gmail oraz telefoniczny na numer telefonu szkoły. Panie prowadzą też classroom pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

Dostępna jest też biblioteka szkolna.

 
Nauka zdalna od 22 marca 2021 PDF Drukuj Email

Od 22 marca 2021 do 9 kwietnia 2021  kontynuowany jest system edukacji tryb C - zdalny dla klas 1-3 oraz dla klas 4-8. Jednocześnie szkoła zapewnia opiekę dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  w godzinach pracy świetlicy szkolnej 7.00-16.00. W ramach tej opieki dzieci mają zapewnioną naukę zdalną.

Pomoc psychologa i pedagoga w naszej szkole jest dostępna przez cały czas nauki zdalnej w godzinach pracy tych osób. Kontakt z paniami jest przez Vulcan, Gmail oraz telefoniczny na numer telefonu szkoły. Panie prowadzą też classroom pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

Dostępna jest też biblioteka szkolna.

 
Brak opiekuna na przejsciu PDF Drukuj Email

Zawiadamiamy, iż do dnia 12  marca 2021 roku nie będzie opiekuna na przejściu dla pieszych na ul. Produkcyjnej. Prosimy zachować ostrożność i korzystać z przejścia z sygnalizacją świetlną.

 
Prawda o Sybirze 2020/2021 PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów klas VI  – VIII  do udziału w

XIII edycji Konkursu Recytatorskiego

„P r a w d a  o  S y b i r z e”

Tegoroczna edycja jest o zasięgu ogólnopolskim. Przeprowadzona będzie online. Warunkiem udziału jest przesłanie filmiku z recytacją wiersza w scenerii plenerowej, najlepiej w lesie.

REGULAMIN I ZGODY TUTAJ

 
Brak opiekuna na przejsciu PDF Drukuj Email

Zawiadamiamy, iż do dnia 22  lutego 2021 roku nie będzie opiekuna na przejściu dla pieszych na ul. Produkcyjnej. Prosimy zachować ostrożność i korzystać z przejścia z sygnalizacją świetlną.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 35