"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Mitologii PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY O MITOLOGII GRECKIEJ

W MITOLOGICZNYM ŚWIECIE ZNAKÓW I SYMBOLI

Regulamin i wszystkie informacje o konkursie tutaj 

 
Znam swoje prawa i pamietam, że inni też je mają PDF Drukuj Email

Dnia 7 maja 2012 w naszej szkole odbyła się I edycja międzyszkolnego konkursu z zakresu wiedzy na temat Konwencji Praw Dziecka pt. „Znam swoje prawa i pamiętam, że inni też je mają”. Był on objęty honorowym patronatem prezydenta Białegostoku. Wzięły w nim udział 3– osobowe drużyny z 6 białostockich szkół. Po licznych konkurencjach komisja konkursowa w składzie: p. Małgorzata Kozłowska ( SP 44), p. Bogumiła Czarnowska ( SP 14) oraz p. Anna Zalewska (dyrektor SP 16 W Białymstoku) ustaliła kolejność miejsc.

Więcej…
 
Wojewódzki Konkurs Literacki PDF Drukuj Email

Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „TU JEST MOJE MIEJSCE, TU JEST MÓJ DOM” - zdjęcia tutaj

 

 
Konkurs ekologiczny PDF Drukuj Email

INFORMACJA DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY I ICH RODZICÓW !!!

Z dniem 1 lutego 2012 r Szkoła Podstawowa nr 16 przystąpiła do konkursu ekologicznego „ Zadbaj o środowisko razem z nami”. Polega on na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (lista „elektrośmieci”, które zbieramy znajduje się w regulaminie).

Konkurs trwa do 15 czerwca 2012. Atrakcyjne nagrody (np. laptop, sprzęt RTV) będą przyznawane w trzech kategoriach:

Więcej…
 
Nasz patron - Tadeusz Kosciuszko: konkurs plastyczny i turniej wiedzy PDF Drukuj Email

Zapraszamy serdecznie do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt.  "Portret Tadeusza Kościuszki". Regulamin konkursu i karta zgłoszenia do pobrania tutaj

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Życiu i Działalności Tadeusza Kościuszki. Regulamin konkursu do pobrania tutaj

 
Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj Email


21 lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego


W naszej szkole już w poniedziałek 20 lutego 2012 na 3 lekcji odbędzie się konkurs dla kl. IV – VI „Z polszczyzną za pan brat”. We wtorek – 21 lutego odbędzie się konkurs ortograficzny i inscenizacja „W krainie Ortografolandii”.
We czwartek, 23.02.2012, w bibliotece szkolnej, dzieci z klas I – III będą mogły walczyć o tytuł „Mistrza pięknego czytania”. Uczniowie kl. I – II będą czytać wybrany przez siebie fragment z ulubionej książki. Trzecioklasiści zmierzą się z tekstem przygotowanym przez organizatorów konkursu. Tego też dnia o godz. 10.45 zapraszamy uczniów kl. I – III na inscenizację „W krainie Ortografolandii”.

Więcej…
 
Wieczór Wigilijny PDF Drukuj Email

W dniu 14 grudnia 2011 (środa) uczniowie klas szóstych przystąpią do konkursu polonistycznego "Wieczór Wigilijny".

Trzymamy kciuki za wszystkich szóstoklasistów!!

 
Konkursy przedmiotowe

W roku szkolnym 2011/2012 do eliminacji wojewódzkich przystąpiło 10 uczniów. Zdobyli następujące laury:

Więcej…
 
Prawda o Sybirze - VI edycja PDF Drukuj Email

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „PRAWDA O SYBIRZE”

„Prawda o Sybirze"- pod takim hasłem 16 listopada 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku odbył się VI międzyszkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas IV- VI. Jego celem było poznanie obrazów historycznych zawartych w utworach Sybiraków, rozwijanie zainteresowań przeszłością Ojczyzny, budzenie uczuć patriotycznych oraz promowanie uzdolnień uczniów.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: 8 członków Związku Sybiraków w Białymstoku i pani wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku - Bożena Dzitkowska. W jury zasiedli: Adam Neczyperowicz – aktor, wykonawca kabaretu „Widelec”, Katarzyna Rusin – archeolog, pracownik Muzeum Podlaskiego, Katarzyna Hryniewicka – bibliotekarz, pracownik Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej oraz Hieronima Dzierma – Sybiraczka.

Na początku zebranych powitała pani dyrektor Anna Zalewska. Następnie odbył się występ chóru szkolnego, który zaśpiewał pieśni patriotyczne i żołnierskie, m.in. „Marsz Sybiraków”.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 24 uczniów z 13 białostockich szkół. Deklamowali oni jakże wzruszające utwory polskich zesłańców, między innymi Mariana Jonkajtysa. Zebrani w wielkim skupieniu, często ze łzami w oczach słuchali strof o tragicznych losach Polaków na nieludzkiej ziemi.

Następnie odbyło się spotkanie Sybiraków z młodzieżą. Połączone ono zostało z poczęstunkiem. Jury przyznało uczniom nagrody książkowe i rzeczowe, wręczyło dyplomy i wyróżnienia wszystkim uczestnikom.

Zorganizowany konkurs spełnił swoje zadanie. Był dobrą lekcją historii i patriotyzmu. Przekazał młodemu pokoleniu prawdę o pobycie Polaków na nieludzkiej  ziemi. Wiersze Sybiraków wywoływały wzruszenie, skłaniały do refleksji.

Zapraszamy do galerii tutaj

Organizatorzy konkursu:

Julita Wasilewska – nauczyciel języka polskiego

Barbara Świder – nauczyciel historii

Dorota Skorupska – nauczyciel muzyki i plastyki

 
Bezpieczeństwo dziecka na drodze 2011 PDF Drukuj Email

18 października 2011 w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod nazwą "Bezpieczeństwo dziecka na drodze" edycja 2011 zorganizowany przez Statoil Poland Sp. z o. o. z siedziba w Warszawie. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Nagrodą główną był rower oraz kask, który otrzymała zwyciężczyni I miejsca uczennica klasy I A - Maria Rusiłowicz. Nagrodami dodatkowymi był książeczki edukacyjne "Malujemy i już wiemy" oraz kamizelki odblaskowe. Sponsorem wszystkich nagród byłą firma Statoil Poland Sp. z o. o. Serdecznie dziękujemy sponsorowi za tak wspaniałe nagrodyUśmiech

 
Wyniki konkursu Dbam o zdrowie swoje i innych" PDF Drukuj Email

 

Dnia 25 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki
w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Dbam o zdrowie swoje
i innych” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku
i Podlaskiego Kuratora Oświaty
. Organizatorami konkursu były: pani Marzena Dęby, pani Lucyna Łukijan oraz pani Barbara Czurak. W skład komisji konkursowej weszły: pani mgr Jadwiga Czyżewska – konsultant ds. edukacji wczesnoszkolnej i pani mgr inżynier architekt Monika Szydłowska – kierownik Klubu „Zenit” w Białymstoku”.

Wyniki konkursu w załączniku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 
Wyniki konkursu piosenki PDF Drukuj Email

 

Wyniki konkursu piosenki

 

„ So, you think you can sing…”

Pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku

 

kategoria zespół:


I miejsce zespół wokalny „ Viva” SP 28

Opiekun: Magdalena Kasiukiewicz, Jolanta Gwiazdowska

II miejsce Aleksandra Kułakowska i Natalia Świetlicka SP16

Opiekun: Justyna Czerepska

Więcej…
 
Konkurs "Dbam o zdrowie swoje i innych" PDF Drukuj Email

 

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku zaprasza uczniów klasy 0 – III do udziału w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

„Dbam o zdrowie swoje i innych”

 

Już od najmłodszych lat życia, dziecko nabywa nawyki i umiejętności sprzyjające ochronie zdrowia. Pierwszymi nauczycielami są niewątpliwie rodzice. Od ich świadomości zdrowotnej, wiedzy i zaangażowania w rozwój oraz wychowanie zależy, jakich wyborów dotyczących zdrowia będzie dokonywało ich dziecko w przyszłości. W momencie rozpoczęcia edukacji szkolnej, kolejnym przewodnikiem i osobą wspierającą staje się nauczyciel – wychowawca. To od jego kreatywności i zaangażowania zależy w jaki sposób uczniowie poznają i zechcą stosować w praktyce wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji zdrowotnej.

 

Więcej…
 
Szkolny etap Turnieju BRD PDF Drukuj Email

 

W dniu 21 marca 2011 odbędzie się  SZKOLNY ETAP TURNIEJU BRD chętne osoby proszę o zgłaszanie się do P. Małgorzaty Woroszyło sala 105 do piątku 18 marca 2011.


Zobacz plakat.

Więcej…
 
Kangur matematyczny PDF Drukuj Email

 

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

W tym roku szkolnym konkurs odbędzie się 17 marca w czwartek. Rozpoczęcie przewidywane jest na godzinę 8.30.

W naszej szkole do konkursu przystąpią również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Publicznego Gimnazjum nr 15. Serdecznie witamy gości i prosimy wszystkich uczestników o przybycie na godzinę 8.00. Pozwoli to na punktualne rozpoczęcie rozwiązywania zadań.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 9