Ekotroska w mojej szkole 2021 PDF Drukuj Email

Parafialny Zespół Caritas przy Parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku w ramach inicjatywy lokalnej pt.” ŻYJ BOSKO Z EKOTROSKĄ” realizowanej w ramach Projektu „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”, realizowany przez Caritas Polska zaprasza uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym pt. „Ekotroska w mojej rodzinie”

 

REGULAMIN TUTAJ

 
Sukces w konkursie historycznym PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły na przełomie listopada i grudnia 2020 roku wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Historyczno – Plastycznym „Stulecie Bitwy Warszawskiej” zorganizowanym przez białostockie szkoły: SP nr 1 im. Juliusza Słowackiego oraz SP nr 19 im. Mieszka I.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Bitwie Warszawskiej – jednej z najważniejszych w historii Europy oraz upamiętnienie tego niezwykle ważnego wydarzenia i oddanie hołdu jego bohaterom. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej - projektu znaczka pocztowego lub banknotu nawiązującego do bitwy warszawskiej lub wybranego epizodu
z wojny polsko - bolszewickiej.

Nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów konkursu:

Kategoria projekt znaczka pocztowego:

I miejsce – Julia Dołżyk – klasa VII

II miejsce – Karolina Sawczyńska - klasa VII

III miejsce – Oliwia Bochenko – klasa VI

wyróżnienia otrzymali:

Mateusz Rogowski z klasy VII oraz Piotr Bąkowski z klasy VI

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy sukcesu.

Opiekun: nauczyciel historii – p. Beata Jatel

 
Sukces w Przegladzie Piesni Patriotycznych 2020 PDF Drukuj Email

Serdeczne gratulacje Laureatce Martynie Kuc z klasy 3 b za zajęcie I miejsca w  VII edycji Wojewódzkiego Przeglądu Pieśni Patriotycznych Dzieci i Młodzieży Szkolnej zorganizowanego online przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Martynka zaśpiewała wzruszający utwór Zabierz mnie stąd... Zapraszamy do wysłuchania po kliknięciu na zdjęcie.


 
Sukces w konkursie geologicznym PDF Drukuj Email

Dwoje uczniów naszej szkoły uzyskało wysokie miejsca w XXI konkursie geologiczno-środowiskowym „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem „(R)EWOLUCJE ZIEMI” organizowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny-PIB. Uczniowie przygotowali prace plastyczne przedstawiające ważne momenty mające wpływ na losy pradawnej Ziemi. Uczniowie p. Agnieszki Baranowskiej: Oliwia Kamińska z klasy VI b zajęła II miejsce w finale ogólnopolskim, a Filip Kamiński z klasy VI d – III miejsce w półfinale regionalnym.
Gratulujemy!

 
Sukces Mlodego Poety 2019 PDF Drukuj Email

4 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Białymstoku Mateusz Rogowski z klasy VI d odebrał  dyplom za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim zorganizowanym w ramach IX Jesieni Talentów 2019 „Z inspiracji  księdza Jana”. Młodemu poecie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


 
Multitest 2019/2020 PDF Drukuj Email

W październiku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie MULTITEST 2019 z matematyki. Laureatami zostali:

Wojciech Bartnicki

Filip Michał Stefaniak

Oliwier Połuszańczyk.

Wyróżnienia otrzymali:

Agata Wasyluk

Julia Dudzińska

Martyna Gierałtowska

Joanna Kusznier

Gratulujemy serdecznie. Życzymy dalszych sukcesów!

 
Sukces na Podlaskim Przeglądzie Piesni Patriotycznej PDF Drukuj Email

X Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznej

Stowarzyszenie „Wspólne dobro – wspólny cel” w Białymstoku w dniach 23 - 24 listopada 2019r. w sali Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku, przeprowadziło „X Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznej”.  Naszą szkołę reprezentowała Natalia Gulc z klasy Ve, która wykonała pieśń pt. „O mój rozmarynie″, zdobywając wyróżnienie w kategorii V (soliści 10-15 lat). To kolejny wielki sukces Natalki. W dniach 15-17.11.2019r. reprezentowała szkołę i Białystok w IV Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima" w Krakowie. Pieśń "Rota" w jej wykonaniu, zabrzmiała na otwarciu  Koncertu Galowego tego festiwalu.  Wielkie gratulacje!!!

 
Prawda o Sybirze 2019/2020 PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów klas VI – VIII  do udziału w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Prawda o Sybirze”

 

REGULAMIN I ZGODY TUTAJ

 

 

Tegoroczna, X edycja konkursu odbyła się 26 listopada 2019 roku. Jego celem było: rozwijanie zainteresowania poezją Sybiraków, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, rozbudzanie patriotyzmu i promowanie uzdolnionych uczniów. Honorowy patronat nad konkursem objęły 2 instytucje: Muzeum Pamięci Sybiru i Związek Sybiraków, Oddział w Białymstoku.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział  18 uczniów z 9 szkół: SP 2, SP 4, SP 12, SP 16, SP 34, SP 37, SP 43, SP 45  i SP w Sobolewie. Jury przyznało 9 nagród i 9 wyróżnień.

Konkurs był doskonałą lekcją patriotyzmu i uczył historii naszej Ojczyzny.

 


 
Sukces Natalii 2019/2020 PDF Drukuj Email

Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznych

Dzieci i Młodzieży Szkolnej

8.11.2019r. Białystok

Już kolejny raz na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku pojawili się młodzi wykonawcy ze szkół podstawowych i średnich, aby tym razem swoim śpiewem uczcić 101 rocznicę  odzyskania niepodległości przez Polskę, 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Białystok. Przegląd zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury i Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Naszą szkołę reprezentowała Natalia Gulc z klasy Ve, która pięknie zaśpiewała pieśń "Rota" do słów Marii Konopnickiej i muzyki Feliksa Nowowiejskiego.

Natalia Gulc jest również laureatką III miejsca eliminacji wojewódzkich  IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima" i wystąpi w finale tego festiwalu w dniach 15-17.11.2019r. w Krakowie, reprezentując naszą szkołę i Białystok. Serdecznie gratulujemy,  życzymy udanego występu i trzymamy kciuki!

 
Sukces literacki uczennic 2018/2019 PDF Drukuj Email

W 2018 roku wiersz Natalii Białobrzeskiej pt. „Krzyż” zdobył I nagrodę w konkursie IPN "Historia najnowsza w poezji dzieci i młodzieży". Inspiracją do napisania wiersza była dla Natalii legitymacja o odznaczeniu Krzyżem Oświęcimskim  Jej śp. Prababci. W 2019 roku nagrodzony wiersz Natalii , a także wiersz uczennicy Mai Cichoń zostały opublikowane w okolicznościowym wydawnictwie „Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży. Antologia wierszy konkursowych”,  które zawiera wiersze laureatów I i II edycji konkursu z lat 2018 - 2019. Organizatorem konkursu był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.

Egzemplarz tej wyjątkowej książki jest już własnością naszej szkolnej biblioteki.

 
Ludzie listy pisza...2018/2019 PDF Drukuj Email

Ludzie listy piszą… Sukces literacki Amelii Bielach

10 czerwca 2019r. odbyło się podsumowanie V edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Ludzie listy piszą…” pod Honorowym Patronatem Dyrektora Biura Filatelistyki Poczty Polskiej S.A, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku.

Miło nam poinformować, że Amelia Bielach, uczennica kl. IV c, zajęła II miejsce. Napisała list na temat „Białystok moje miasto – przyjedź, zobacz, pokochaj”. Warto dodać, że samodzielnie przygotowała papier czerpany, na którym go zapisała.

Gratulujemy Amelii i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Uczennicę do Konkursu przygotowała pani Monika Markowska.

 
Laureatka projektu Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX w PDF Drukuj Email
Julia Łebkowska-Kiryk z klasy VII a została laureatką ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku. Znalazła się w gronie sześciu zwycięzców etapu centralnego w  kategorii: prace pisemne. Jej praca w formie wywiadu pt. Niezwykła przeszłość zwykłej osoby została napisana pod kierunkiem p. Beaty Jatel i Beaty Surmacewicz.
Finał ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” odbył się 6 czerwca 2019 r. w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia w Warszawie. Główną nagrodą w projekcie jest wrześniowy wyjazd edukacyjny na Białoruś i Wileńszczyznę.
Gratulujemy!

Więcej informacji na stronie:
 
Sukces recytatorski 2018/2019 PDF Drukuj Email

RECYTATORZY Z SP 16 ZGARNĘLI KOMPLET MIEJSC

Miło jest nam poinformować o kolejnych sukcesach recytatorskich uczniów naszej szkoły.

Wszyscy reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku zostali laureatami VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Boję się świata bez wartości”, który odbył się 17.05.2019r. w Szkole Podstawowej nr 24 w Białymstoku:

Maria Gierałtowska z kl. IV c zajęła I miejsce,

Aleksandra Łukaszewicz z kl. IV e otrzymała II miejsce,

Antoni Jaworski z kl. IV c – III miejsce,

Jakub Sokół z kl. IV c – wyróżnienie.

Do Konkursu uczniów przygotowała pani Monika Markowska.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów recytatorskich.

 
Wyniki Kangur 2019 PDF Drukuj Email

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR:

klasa 2:

Przemysław Jakubecki uzyskał wynik bardzo dobry, 14 osób uzyskało wyróżnienie

klasa 3:

2 osoby uzyskały wyróżnienie

klasa 4:

8 osób uzyskało wyróżnienie

klasa 5:

Wojciech Bartnicki uzyskał wynik bardzo dobry, 5 osób uzyskało wyróżnienie

klasa 6:

Filip Michał Stefaniak zdobył wynik bardzo dobry, 5 osób uzyskało wyróżnienie

klasa 7:

1 osoba zdobyła wyróżnienie

klasa 8:

2 osoby zdobyły wyróżnienie.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !!!


 
Nagroda "Odpowie Ci wiatr..." PDF Drukuj Email

Uczennica kl. I b - Martyna Kuc otrzymała nagrodę w XIII edycji Regionalnego Konkursu Piosenki "Odpowie Ci wiatr..." zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12 w Białymstoku. Gratulujemy Martynie wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9