"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami PDF Drukuj Email

3 grudnia

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

 

Na całym świecie 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z  Niepełnosprawnościami. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych.

Tegoroczne obchody pod hasłem „KAŻDY INNY – WSZYSCY RÓWNI” - rozpoczęliśmy już 29 listopada. Przez cały tydzień uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi talentami wykonując prace plastyczne o tematyce niepełnosprawności, okazując tym samym tolerancję, szacunek, akceptację i otwartość na osoby z niepełnosprawnością.

We wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje uwrażliwiające uczniów na potrzeby osób niepełnosprawnych. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne, teledyski, filmy, wywiady z osobami z niepełnosprawnościami oraz wziąć udział w zajęciach, podczas których mogli doświadczyć trudności z jakimi borykają się osoby niewidome i niesłyszące oraz doświadczyć roli zmysłów w postrzeganiu otaczającego świata.

Na zakończenie obchodów odbyły się warsztaty sensoryczne prowadzone przez specjalistów z Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział w Białymstoku oraz spotkanie online - dedykowane rodzicom, członkom rodzin i nauczycielom - z panią Moniką Kożuchowską – Dojlido z fundacji „Dialog” i „Iskra” – prywatnie mamą dwójki dzieci ze spektrum autyzmu.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za udział i zaangażowanie.