Sukces w konkursie historycznym PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły na przełomie listopada i grudnia 2020 roku wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Historyczno – Plastycznym „Stulecie Bitwy Warszawskiej” zorganizowanym przez białostockie szkoły: SP nr 1 im. Juliusza Słowackiego oraz SP nr 19 im. Mieszka I.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Bitwie Warszawskiej – jednej z najważniejszych w historii Europy oraz upamiętnienie tego niezwykle ważnego wydarzenia i oddanie hołdu jego bohaterom. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej - projektu znaczka pocztowego lub banknotu nawiązującego do bitwy warszawskiej lub wybranego epizodu
z wojny polsko - bolszewickiej.

Nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów konkursu:

Kategoria projekt znaczka pocztowego:

I miejsce – Julia Dołżyk – klasa VII

II miejsce – Karolina Sawczyńska - klasa VII

III miejsce – Oliwia Bochenko – klasa VI

wyróżnienia otrzymali:

Mateusz Rogowski z klasy VII oraz Piotr Bąkowski z klasy VI

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy sukcesu.

Opiekun: nauczyciel historii – p. Beata Jatel