"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Siewca Nadziei 2020/2021 PDF Drukuj Email

Serdecznie gratulujemy społeczności szkolnej zdobycia tytułu SIEWCA NADZIEI w kampanii Pola Nadziei 2020/2021 - Pomóż Im odnaleźć iskrę nadziei. Dziękujemy Pani Marzenie Dęby za koordynowanie akcją na terenie placówki.

 
Umiem pomóc 2021/2022 PDF Drukuj Email

W dniach 11 i 13 października 2021 na terenie naszej szkoły realizowany będzie ogólnopolski projekt program UMIEM POMÓC. W zajęciach teoretycznych oraz praktycznych niezbędnych do udzielenia pierwszej pomocy wezmą udział uczniowie klas 7 i 8 według ustalonego harmonogramu.

11.10.2021

od godz. 8.00 klasy: VIII c - s.110 , VIII B - s. 109

od godz. 11.40 klasy: VII b - s. 110, VII d - s. 107, VII e - s. 109

13.10.2021

od godz. 8.00 klasy: VIII a - s.107

od godz. 10.40 klasa VIII d - s.109

od godz. 11.40 klasy: VII a - s. 110, VII c - s. 206

Blok zajęć trwa 4 godziny.

Koordynatorem programu na terenie naszej szkoły jest nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa p. Alina Kazimierowicz.

Więcej informacji na stronie http://www.umiempomoc.pl/

 
Stawiam na siebie 2021/2022 projekt profilaktyczny PDF Drukuj Email

Od 4 października do 22 grudnia 2021r realizowany będzie w naszej szkole projekt profilaktyczny STAWIAM NA SIEBIE w ramach miejskiego programu profilaktyki. Nauczyciele wychowania fizycznego będą realizowali sportowe zajęcia pozalekcyjne. Chętne osoby, prosimy o zgłaszanie się do poszczególnych nauczycieli:

p. Joanny Derkowskiej - klasy 1-3

p. Bogusława Aksamitowskiego - dziewczęta z klas 4-8

p. Dawida Malinowskiego - chłopcy z klas 4-8.

Uczniowie klas 4-7 wezmą udział w warsztatach i spektaklach profilaktycznych, natomiast uczniowie klas 8 wezmą udział w zajęciach terenowo- przyrodniczych w Biebrzańskim Parku Narodowym.

W klasie 6 zrealizowany zostanie program profilaktyczny Debata.

 

W dniach 15 października oraz 5 listopada 2021 klasy 8 wzięły udział w zajęciach terenowych w Biebrzańskim Parku Narodowym. Koordynatorem organizacji wyjazdów była p. Agnieszka Baranowska.


 
Dzień Języków Obcych 2021/2022 PDF Drukuj Email

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w jego obchodach w  piątek 1 października 2021r. W tym dniu prosimy o :
- ubranie się w barwy narodowe wybranego kraju (jedna klasa – jeden wybrany kraj)
- przygotowanie i przekazanie swojemu nauczycielowi języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego lub rosyjskiego plakatu przedstawiającego flagę, nazwę i symbole wybranego kraju
- witanie się, żegnanie oraz używanie zwrotów grzecznościowych w obcym języku,
- mile widziane wszelkie symbole związane z tym dniem
W tym dniu na lekcjach języków obcych odbędą się lekcje związane z kulturą krajów obcojęzycznych. Podczas długich przerw posłuchamy piosenek w języku niemieckim, francuskim i rosyjskim.
Zapraszamy do wspólnego świętowania - Nauczyciele Języków Obcych SP16

 
Zdrowe żywienie – mądre myślenie PDF Drukuj Email

Fundacja Nowe Horyzonty już od przyszłego tygodnia rozpoczyna realizację warsztatów profilaktycznych "Zdrowe żywienie – mądre myślenie”. Programem zostaną objęte klasy VI-VIII. Dla każdej klasy przewidziany jest jeden warsztat 90-cio minutowy na temat zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia.

W związku z tym, że program „Zdrowe żywienie-mądre myślenie” oprócz warsztatów, zakłada również ewaluację (dwukrotne badanie ankietowe uczniów) wraz ze sporządzeniem raportu, poniżej znajduje się link do ankiety ewaluacyjnej dla uczniów klas VI- VIII– do wypełnienia zanim rozpoczną się warsztaty.

http://badania.corigo.pl/ankieta/617868/szkola-podstawowa-nr-16-im-t-kosciuszki-w-bialymstoku-zdrowe-zywienie-madre-myslenie-pretest.html

Bardzo proszę, aby ankiety wypełnili uczniowie, którzy będą uczestniczyli w warsztatach. Wypełnienie jej zajmie kilka minut. Wystarczy kliknąć w link, wybrać odpowiedzi i kliknąć „wyślij”. Wyniki same wygenerują się do systemu, nie ma potrzeby nic drukować.
Na podstawie wyników z tej ankiety oraz ankiety po warsztatach, zostanie sporządzony dla szkoły raport, będący swoistą diagnozą problemów w szkole oraz wskazujący kierunki dalszych działań profilaktycznych. osobą odpowiedzialną za realizację programu jest pedagog szkolny p. Joanna Ostaszewska_Samojło.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 43