"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Odwołanie obiadów szkolnych PDF Drukuj Email

Od dnia 30 listopada 2021, wtorek, do odwołania nie będzie obiadów szkolnych. Odpisy zostaną wstawione przez intendenta. Prosimy rodziców, aby zaopatrzyć dzieci w prowiant na cały dzień pobytu w szkole.

 
Szlachetna Paczka 2021 PDF Drukuj Email

Koordynatorzy akcji zapraszają społeczność szkolną do udziału w tegorocznej edycji programu Szlachetna Paczka.

Szczegóły dotyczące potrzeb rodziny TUTAJ

 
Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2021 PDF Drukuj Email

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada

Obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości nabrały w obecnym roku szkolnym nowego oblicza. Koncert pieśni patriotycznych rozbrzmiewał cały poprzedzający dzień. Uczniowie wraz z nauczycielami śpiewali pieśni na lekcjach i przerwach. Uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego wraz z Opiekunami przygotowali montaż słowno-muzyczny. Zachęcamy do obejrzenia. Kliknij na obrazek.

 


 
Szkoła Pamięta 2021 PDF Drukuj Email

Listopadowe dni, to czas w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Uczniowie klas 1-8 wraz  z nauczycielami wzięli udział w akcji Szkoła pamięta zainicjowanej przez MEiN.

9 listopada 2021 roku, przygotowując się do obchodów 103 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości oraz uczestnicząc w akcji Szkoła Pamięta, klasa 5c wraz z opiekunami p. Beatą Jatel i Izabelą Bogusz, udała się do Lasu Bacieczki - Miejsca Pamięci Narodowej. Podczas spotkania z historykiem z białostockiego oddziału IPN uczniowie poznali historię tego miejsca, zapalili przyniesione ze sobą znicze oddając hołd pomordowanym w tym miejscu w 1943 roku mieszkańcom naszego miasta.


 
Umiem pomóc 2021/2022 PDF Drukuj Email

W dniach 11 i 13 października 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 16 w Białymstoku grupa wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów Akademii Ratownictwa LUX MED uczyła młodzież z klas VII i VIII, jak należy udzielać pierwszej pomocy i jak ważna jest ona w życiu codziennym.

W trakcie zajęć ratownicy przeszkolili młodzież  jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową, jak postępować w przypadku zakrztuszeń  oraz wdrażali umiejętność obsługi defibrylatora zewnętrznego AED.

Warsztaty odbywały się w ramach X edycji kampanii edukacyjnej „Umiem Pomóc”, dedykowanej młodym ludziom, dla których największym problemem w sytuacji zagrożenia jest strach przed podjęciem działania, wynikający z braku odpowiedniej wiedzy.

Zajęcia teoretyczno - praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu trwały 4 godziny. Podczas tych zajęć instruktorzy  podzielili się wiedzą i doświadczeniem, które na co dzień wykorzystują w swojej pracy.

Nasi uczniowie pod okiem doświadczonych specjalistów, mieli możliwość nabyć umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, zgodne z aktualnymi wytycznymi Polskiej oraz Europejskiej Rady Resuscytacji. Zamierzeniem  całego przedsięwzięcia było przede wszystkim wypracowanie wśród młodzieży przeświadczenia o konieczności reakcji, gdy są świadkami sytuacji, w której ktoś potrzebuje pomocy. Koordynatorem realizacji kampanii w naszej szkole była p. Alina Kazimierowicz.

 


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 43