Tydzień z dinozaurami w Smerfach

Podczas realizacji tematyki kompleksowej pod hasłem „Czy dinozaury żyły naprawdę?" nasze Smerfiki zamieniły się w badaczy świata sprzed milionów lat. Dzięki pomocy dzieci i rodziców w zgromadzeniu książeczek i rekwizytów stworzyliśmy kącik tematyczny, który cieszył się ogromną popularnością wśród przedszkolaków. Na zajęciach przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądał świat w epoce dinozaurów, poznały ciekawostki na temat życia tych zwierząt, rozwiązywały zagadki, uczyły się wymawiać trudne nazwy gadów oraz wykonały ich prototypy z talerzyków papierowych. Ogromną frajdę sprawiła dzieciom możliwość wcielania się w rolę dinozaurów podczas zabaw ruchowych. Smerfiki zafascynowane światem prehistorycznym bawiły także się w paleontologów poszukujących śladów dinozaurów. Z ogromnym zaangażowaniem odszukiwały ukryte w piasku szkielety dinozaurów z łatwością rozpoznając ich gatunki. Co więcej dzieci wykazały się ogromną pomysłowością przy tworzeniu szkieletów z użyciem patyczków kosmetycznych oraz wymyślaniu nazw dla powstałych zwierząt. Tydzień z dinozaurami rozbudził w dzieciach postawę badacza i odkrywcy, a co najważniejsze przyniósł wiele radości.

IMG 20180307_091617
IMG 20180305_090557
IMG 20180305_091744
IMG 20180305_114223


Zapraszamy do galerii.