Loteria fantowa 2018/2019 PDF Drukuj Email

Dzien Zyczliwosci 2018/2019 PDF Drukuj Email

W jak Wolontariusz PDF Drukuj Email

16 listopada 2018r. gościliśmy w szkole Panią Ewelinę Kikolską - pracownika Fundacji "Pomóż Im" w Białymstoku. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 1 - 8 naszej szkoły. Podczas tego wyjątkowego spotkania utrwalili oni sobie takie pojęcia jak: wolontariusz, wolontariat, fundacja, hospicjum. Dowiedzieli się, jakie są cele fundacji oraz w jaki sposób i kto pomaga nieuleczalnie chorym ludziom. Uczniowie uświadomili sobie, że każdy z nich może pomagać innym i być WOLONTARIUSZEM! Wystarczy, że weźmie aktywny udział w akcjach organizowanych przez Szkolny Klub Wolontariusza, takich jak: loteria fantowa, kiermasz, warsztaty plastyczne, konkursy, zbiórki żywności itp. Wystarczy chęć bezinteresownego pomagania  i zaangażowanie :)

Lekcja o funduszach eurpejskich PDF Drukuj Email

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie!

W ramach akcji uczniowie (klasy 6-8) mają możliwość uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Co świadczy o ich niezwykłości? Przede wszystkim formuła zajęć. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji jest komiks oraz film animowany. Komiks nosi tytuł „Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe” i przedstawia historię Olka, niepełnosprawnego chłopca, który sądzi, że nie poradzi sobie w „zewnętrznym” świecie, poza swoim mieszkaniem oraz jego koleżanki Julki – nowej sąsiadki, która namawia chłopca na wzięcie udziału w szkolnej wycieczce. Wyjazd z klasą otwiera Olka na nowe doświadczenia. Chłopak widzi zmiany w otaczającej go rzeczywistości, którą w znacznej mierze kształtują Fundusze Europejskie i chce zacząć bardziej korzystać z życia. Natomiast film animowany pokazuje uczniom, przez pryzmat wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo, jak wiele ciekawych i wartościowych projektów jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej na terenie Polski Wschodniej. To dzięki tym materiałom, uczniowie dowiadują się, jakie inicjatywy wspierają środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie, dzięki Funduszom Europejskim! Dodatkowo uczniowie mogą wziąć udział w konkursie wiedzy, w którym do wygrania są ciekawe nagrody.

Zajęcia w ramach projektu odbyły się 25 i 26 października 2018r w klasach ósmych.

Rekord dla Niepodleglej 9 listopada 2018 PDF Drukuj Email

W dniu 9 listopada wzięliśmy udział w inicjatywie MEN- Rekord dla Niepodległej. Obejrzeliśmy przedstawienie "Polska - nasza kochana Ojczyzna", zaśpiewaliśmy hymn państwowy o godz. 11.11, a następnie celebrowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości śpiewając pieśni patriotyczne.

Fall in love with autumn - konkurs 2018 PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów klas I-IV do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Językowym

Regulamin i zgody do pobrania TUTAJ

Prosba o wsparcie PDF Drukuj Email

Wolny dzien 12 listopada 2018 PDF Drukuj Email

Dzień 12 listopada 2018 r. jest Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy

Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Jest to dzień wolny od pracy.

Zebrania 13 listopada 2018 PDF Drukuj Email

Zapraszamy na prelekcję

prowadzoną przez psychologa
Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej nr 2 w Białymstoku
p. mgr Joannę Wołosowicz

pt. „Jak radzić sobie z problemami okresu dorastania,
z uwzględnieniem uzależnienia od Internetu, telefonu, mediów społecznościowych”

termin: 13 listopada 2018r. o godz. 16.00
miejsce: sala 106

Drogi Rodzicu przyjdź, jeśli Twoje dziecko:

• według Ciebie nadużywa smartfona i Internetu, wchodzi na strony niestosowne do jego wieku,
• ma trudności z samokontrolą dotyczącą powstrzymania się od włączenia przeglądarki internetowej, komputera, sprawdzenia poczty, włączenia gry, używania telefonu,
• ma złe samopoczucie wywołane brakiem dostępu do Internetu, telefonu,
• utraciło inne, dotychczasowe zainteresowania,
• wywołuje awantury i kłótnie, związane z chęcią korzystania z Internetu, telefonu itp.

Po prelekcji zebrania z wychowawcami. Zapraszamy:-)

Rekord dla Niepodleglej 2018 PDF Drukuj Email

Celebrujemy z całą Polską!

Nagrody i wyroznienia nauczycieli 2018/2019 PDF Drukuj Email

Nagrody i wyróżnienia nauczycieli w roku szkolnym 2018/2019

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej decyzją Ministra Edukacji Narodowej

Odznaczenie resortowe Medal Komisji Edukacji Narodowej

otrzymały Panie: Marzena Dęby, Ewa Gutowska oraz Joanna Ostaszewska - Samojło

nagrodę Podlaskiego Kuratora Oświaty otrzymała Pani Beata Surmacewicz

nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku otrzymała Pani Justyna Czerepska

W imieniu całej społeczności szkolnej i przedszkolnej, w uznaniu zasług i osiągnięć, serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

Dyrekcja ZSP nr 1

Konsultacje dla rodziców 2018/2019 PDF Drukuj Email