"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Sukces na Podlaskim Przeglądzie Piesni Patriotycznej PDF Drukuj Email

X Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznej

Stowarzyszenie „Wspólne dobro – wspólny cel” w Białymstoku w dniach 23 - 24 listopada 2019r. w sali Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku, przeprowadziło „X Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznej”.  Naszą szkołę reprezentowała Natalia Gulc z klasy Ve, która wykonała pieśń pt. „O mój rozmarynie″, zdobywając wyróżnienie w kategorii V (soliści 10-15 lat). To kolejny wielki sukces Natalki. W dniach 15-17.11.2019r. reprezentowała szkołę i Białystok w IV Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima" w Krakowie. Pieśń "Rota" w jej wykonaniu, zabrzmiała na otwarciu  Koncertu Galowego tego festiwalu.  Wielkie gratulacje!!!

 
Brak opiekuna na przejsciu PDF Drukuj Email

Zawiadamiamy, iż dnia 02 grudnia 2019 roku od godz. 13.00 nie będzie opiekuna na przejściu dla pieszych na ul. Produkcyjnej. Prosimy zachować ostrożność i korzystać z przejścia z sygnalizacją świetlną.

 
Szlachetna Paczka 2019 PDF Drukuj Email

Razem zmieniamy świat na lepsze!

Dołącz do akcji charytatywnej i podaruj trochę świąt potrzebującym! Prosimy wszystkich chętnych
o wielkim sercu o wsparcie akcji Szlachetna Paczka. Każda pomoc ma znaczenie!  Dary będą zbierane do 5 grudnia przez szkolnych koordynatorów akcji: Joannę Ostaszewską - Samojło i Justynę Czerepską (zbiórka w  gabinecie pedagoga- 202 oraz sali 109).

Prosimy o zapoznanie się z potrzebami  Pani Katarzyny. Jeśli zdecydujecie Państwo o chęci zakupu takich rzeczy jak: masażer do stóp, garnki, patelnia, naczynie żaroodporne, piżama bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z koordynatorami akcji  p. Justyną  Czerepską  lub p. Joanną Ostaszewską – Samojło poprzez dziennik internetowy, w celu uniknięcia powielania zakupów!

Zwracamy się z prośbą, aby przekazywane dary były wyłącznie nowe!

Jeśli natomiast macie Państwo życzenie przekazać pieniądze to prosimy o wpłaty do koordynatorów, którzy zakupią brakujące rzeczy.

 

Poprawiony: czwartek, 21 listopada 2019 20:00
Więcej…
 
Prawda o Sybirze 2019/2020 PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów klas VI – VIII  do udziału w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Prawda o Sybirze”

 

REGULAMIN I ZGODY TUTAJ

 
Miesiac dobroczynnosci PDF Drukuj Email

 
Sukces Natalii 2019/2020 PDF Drukuj Email

Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznych

Dzieci i Młodzieży Szkolnej

8.11.2019r. Białystok

Już kolejny raz na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku pojawili się młodzi wykonawcy ze szkół podstawowych i średnich, aby tym razem swoim śpiewem uczcić 101 rocznicę  odzyskania niepodległości przez Polskę, 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Białystok. Przegląd zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury i Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Naszą szkołę reprezentowała Natalia Gulc z klasy Ve, która pięknie zaśpiewała pieśń "Rota" do słów Marii Konopnickiej i muzyki Feliksa Nowowiejskiego.

Natalia Gulc jest również laureatką III miejsca eliminacji wojewódzkich  IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima" i wystąpi w finale tego festiwalu w dniach 15-17.11.2019r. w Krakowie, reprezentując naszą szkołę i Białystok. Serdecznie gratulujemy,  życzymy udanego występu i trzymamy kciuki!

 
Szkola do Hymnu 2019/2020 PDF Drukuj Email

 

8 listopada 2019 o godz. 11:11  uczniowie naszego Zespołu przystąpili do odśpiewania Hymnu, wraz z ponad 4 mln uczniów z całej Polski i zagranicy, w ramach akcji MEN i Rady Młodzieży -  Szkoła do Hymnu. Wspólne zaśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez uczniów i przedszkolaków, to znak kształtowania wartości patriotycznych, które są dla nas drogie i ważne. Po odśpiewaniu Hymnu kontynuowaliśmy Festiwal Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Wspólne śpiewanie to czas radości z wolnej Ojczyzny, za którą tęsknili i o którą walczyli nasi przodkowie.

 

 
Usmiechy dobroci PDF Drukuj Email

"Uśmiechy dobroci" - to tytuł przedstawienia, które na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego "Szaleństwa Panny Ewy", przygotowali uczniowie klasy 7B wraz z ks. Tadeuszem Rutkowskim oraz panią Ireną Kardasz. W dniu 24 października 2019 r. obejrzeli je uczniowie naszej szkoły.

 
Zamien celebryte na autorytet IV edycja PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów klas 6-8 do udziału w IV edycji Międzynarodowego Konkursu Historycznego "Zamień celebrytę na autorytet"  w ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

21 listopada 2019 r. godz. 9.00 w budynku naszej szkoły

Regulamin oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych TUTAJ


Zapraszamy też uczniów klas 5-8 do udziału w Historycznym Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym

„Lokalni świadkowie wydarzeń” -

miejsca pamięci, pomniki, tablice upamiętniające wydarzenia II wojny światowej

Regulamin oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych TUTAJ 
Tysiac powodow by czytac 2019/2020 PDF Drukuj Email

Czy znasz TYSIĄC POWODÓW, BY CZYTAĆ?


SZCZEGÓŁY TUTAJ

 
Brak opiekuna na przejsciu PDF Drukuj Email

Zawiadamiamy, iż dnia 31 października 2019 roku nie będzie opiekuna na przejściu dla pieszych na ul. Produkcyjnej. Prosimy zachować ostrożność i korzystać z przejścia z sygnalizacją świetlną.

 
Szkola pamieta PDF Drukuj Email

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Uczniowie klas 1-8 wraz  z nauczycielami wzięli udział w akcji Szkoła pamięta zainicjowanej przez MEN.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5