Droga Krzyzowa - konkurs plastyczny PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w IV Archidiecezjalnym konkursie plastycznym "Droga Krzyżowa - Miłość pragnąca krzyża"

REGULAMIN TUTAJ

I nagroda w konkursie niemieckiego PDF Drukuj Email

Uczennica klasy VIII a ZUZANNA LASKOWSKA została Laureatką - I miejsce - konkursu języka niemieckiego "schwarz -rot -gold" w kategorii Szkół Podstawowych organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Gratulujemy!

Nasz Region, Nasza Mała Ojczyzna 2018/2019 PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Białystok uczestnicząc w konkursie "Nasz Region, Nasza Mała Ojczyzna - odzyskanie niepodległości 1918 - 1919" zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku. Czworo uczniów, jako finaliści konkursu, zostało zaproszonych do Centrum Konferencyjno - Wystawienniczego w Białymstoku na uroczystą galę wręczenia nagród, podczas której miał miejsce koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu wokalnego "Rytmy Czasu" pod dyrekcją Jerzego Tomzika.

Oto nasi laureaci:

Martyna Gierałtowska - kl. VI b - II miejsce w kategorii: praca plastyczna - "Kościół - Pomnik Niepodległości"

Wiktoria Polecka - kl. VI b - III miejsce w kategorii: praca plastyczna - "Dzieci Białegostoku"

Urszula Dudar - kl. VII a - wyróżnienie w kategorii: praca pisemna - "Białystok - trudna droga do Niepodległości".

Uczniów do konkursu przygotowały:
p. Beata Jatel - nauczyciel historii
p. Beata Surmacewicz - nauczyciel języka polskiego
p. Monika Markowska - nauczyciel języka polskiego

Laureatom Gratulujemy!!!

Zobacz galerię zdjęć- kliknij link

Stypendiada polonistyczna 2018/2019 PDF Drukuj Email

W grudniu 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym - Stypendiada Polonistyczna dla klas 4-8 organizowanym przez Firmę Edukacyjną Orzeł. W tegorocznej edycji zmagania odbyły się w następujących konkursach:

- konkurs czytelniczy Kreator

- konkurs ortograficzny Ortograf

- konkurs literacki Polonus.

więcej informacji o stypendiadzie na stronie www.stypendiada.pl

Sukces recytatorski Oli z 4E PDF Drukuj Email

SUKCES RECYTATORSKI OLI

12.12.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Białymstoku odbył się finał VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Adama Mickiewicza. W konkursie wzięło udział 22 uczestników. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Łukaszewicz z kl. IV e zajęła I miejsce. Ola zaprezentowała bajkę Adama Mickiewicza „Zając i żaba”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Laureaci z 1B PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że Alicja Wygonowska i Szymon Klimowicz z kl. I B zdobyli nagrody w X SPOTKANIACH EKOLOGICZNYCH "Z ZIEMĄ KRĄŻYMY” o ZASIĘGU WOJEWÓDZKIM. Alicja wzięła udział w konkursie recytatorskim, w którym zaprezentowała fragment prozy i wiersz. Szymon uczestniczył w konkursie fotograficznym. Samodzielnie wykonał zdjęcia przedstawiające las. Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.

Gratulujemy Alicji i Szymonowi. Życzymy wielu dalszych sukcesów.

Sukces ucznia z 5D PDF Drukuj Email

4 grudnia 2018 roku Mateusz Rogowski z klasy V d odebrał dyplom za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Tym razem jesień niech strofy o ptakach nam niesie”.

Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Białymstoku w ramach „VIII Jesieni Talentów”.

Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Multitest 2018/2019 PDF Drukuj Email

W październiku 2018r odbyły się w naszej szkole Ogólnopolskie Konkursy MULTITEST z matematyki, języka angielskiego, biologii i fizyki.

Jesteśmy bardzo dumni z wyników naszych uczniów:

Zuzanna Laskowska z kl. 8A – laureatka w konkursie matematycznym i fizycznym oraz konkursie języka angielskiego, w którym to zajęła III miejsce w kraju

Bartosz Laskowski z kl. 4A – laureat w konkursie matematycznym.

Ponadto, wyróżnienia w konkursie języka angielskiego zdobyli:

- Oliwia Stelmaszczyk – kl.8A,

- Iga Dziekońska – kl.8B,

- Ewa Półtorak – kl. 8B,

- Zuzanna Hryniewicka – kl. 8B,

- Hanna Piast-Szlubowska – kl. 8A.

W konkursie matematycznym wyróżnieni zostali:

- Wojciech Bartnicki – kl. 5B

- Michał Bagiński – kl. 5B.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Swiateczny konkurs dla calej rodziny PDF Drukuj Email

Konkurs Pingwin 2018/2019 PDF Drukuj Email

W dniu 26 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie PINGWIN z języka angielskiego.

Szkolne przygody Gangu Słodziaków PDF Drukuj Email

Informujemy, że praca konkursowa klasy 2A pod opieką Pani Ewy Jadczak zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Serdecznie gratulujemy kreatywności, zaangażowania społeczności szkolnej i ciężkiej pracy włożonej w realizację zadania konkursowego, które zaowocowało wyróżnieniem na tle prawie 5000 prac przyjętych do konkursu.

Prace konkursowe uczniów klasy 2A TUTAJ

Fall in love with autumn - konkurs 2018 PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów klas I-IV do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Językowym

Regulamin i zgody do pobrania TUTAJ