Projekt 2018/2019 PDF Drukuj Email

„PRZEWODNIK, TROPICIEL, ODKRYWCA – MEANDRY WIEDZY”

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, realizowany w ramach: OSI PRIORYTETOWEJ III KOMPETENCJE I KWALIFIKACJE DZIAŁANIA 3.1 Kształcenie i edukacja. Poddziałanie 3.1.2 Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych.

Cel projektu:

Wyrównanie szans edukacyjnych 110 uczniów (45K, 65M) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz podniesienie kompetencji 35 nauczycieli (32K, 3M) Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku w okresie od 01.03.2019 r. do 28.02.2021 r.

Planowane efekty:

-  rozwój uzdolnień,

-  rozwój przedsiębiorczości/kreatywności/inicjatywności lub innowacyjności u wszystkich uczniów objętych wsparciem,

-  poprawa funkcjonowania w środowisku szkolnym 65 uczniów i 45 uczennic z SPE,

-  podniesienie kwalifikacji i kompetencji u 3 nauczycieli i 32 nauczycielek,

-  doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt.

Wartość projektu: 539 449,31 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 476 823,76 zł

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 zaprasza do udziału w rekrutacji uczniów klas I i klas IV – VI na zajęcia realizowane w ramach projektu pn. „Przewodnik, tropiciel, odkrywca - meandry wiedzy” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje dotyczące rodzaju zajęć pozalekcyjnych, zasad rekrutacji oraz zasad uczestnictwa w projekcie znajdują się w „Regulaminie projektu pn. „Przewodnik, tropiciel, odkrywca - meandry wiedzy”. Rekrutacja rozpoczyna się w dniu 22 marca i potrwa do 28 marca br. do godz. 15:00. W tych dniach do sekretariatu szkoły należy złożyć „Kartę zgłoszenia do udziału w projekcie” z zaznaczeniem rodzaju zajęć rozwijających, którymi uczeń jest zainteresowany (od nr 1 do 14). Dodatkowo uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach specjalistycznych na podstawie opinii nauczyciela lub pedagoga.

KARTA DO POBRANIA TUTAJ

REGULAMIN PROJEKTU TUTAJ